O nas

Szanowni Państwo! Oddajemy do Waszej dyspozycji, prawdopodobnie pierwszy w Polsce serwis poświęcony starej, dębowej beczce, której „życie” możecie przedłużyć na wiele sposobów. I tu pragniemy wyjaśnić, że nasze beczki wcale nie są „stare” pod względem ilości lat (mają zwykle od 4 do 8 lat). Są po prostu używane i dla wielkich winnic przestają być przydatne.

Nie zajmowaliśmy się beczkami zawodowo, ale kilka ostatnich lat uczyniło z nas prawdopodobnie największego dystrybutora używanych beczek w Polsce z rocznym wolumenem sprzedaży blisko 2000 sztuk.  Każdy z nas ma pracę, która nawet trochę nie wiąże się z beczkami i winiarstwem. Łączy nas pasja, która zrodziła się podczas wędrówek po winnicach i browarach. Przeglądając potem archiwa fotograficzne zwróciliśmy uwagę na fakt, że najczęstszym elementem fotografii są majestatycznie poustawiane dębowe beczki. Zarażeni bakcylem wina, winiarstwa i browarnictwa chcieliśmy kupić używaną dębową beczkę na własne, domowe wyroby. Okazało się to prawie niemożliwe w Polsce.   Szybko rozwijające się w naszym kraju domowe winiarstwo, browarnictwo i gorzelnictwo spowodowało zwiększone zapotrzebowanie nie tylko na chemię, sprzęt i akcesoria, ale także na dębowe beczki. W zasadzie można powiedzieć, że jest już na rynku wszystko od kapsli i korków przez drożdże, pożywki, chemię a skończywszy na profesjonalnych urządzeniach przemysłowych do winnic. Zapomniano tylko o jednym. Beczkach! Jest owszem, kilku rodzimych producentów drewnianych beczek na wino i inne trunki, ale kogo stać, aby rozpoczynając przygodę z winiarstwem czy destylacją, kupować beczkę za prawie 2000 złotych?

Wyszliśmy na przeciw tym potrzebom. Chcemy, aby każdy pasjonat wina, winiarstwa czy browarnictwa miał możliwość zaopatrzyć się piękną, dębową beczkę, która będzie ozdobą ogrodu, piwnicy, winnicy, domu czy restauracji. Uczyńmy starą, dębową beczkę symbolem wschodzącego Polskiego winiarstwa! Zapraszamy, każdy z Was znajdzie u nas coś dla siebie.

 

piwnicaProdukcja beczki to długi i skomplikowany proces. Od ścięcia drzewa do gotowego produktu jakim jest beczka, to kilka lat (biorąc pod uwagę wiek dębu to nawet kilkadziesiąt). Po swoim pierwotnym wykorzystaniu przez profesjonalną winnicę beczka „idzie na emeryturę”. Jest to jednak dzieło sztuki bednarskiej. Beczka dębowa to chyba jedna z nielicznych rzeczy, która w części usprawiedliwia ścięcie długowiecznego drzewa. Przeznaczona do leżakowania wina, piwa czy whisky oddaje to co przez lata powolnego wzrostu szlachetne drzewo czerpało z Matki Ziemi, podnosząc jakość przechowywanego w niej trunku.

Nie pozwólmy, aby to dzieło sztuki się zmarnowało! Chcemy pokazać jak beczkę można wykorzystać w domu czy w ogrodzie jednocześnie oferując dębowe beczki każdemu, kto zarazi się naszą pasją.

 

12 maja byliśmy z naszymi beczkami na „kocham WINO Fest”.

 

kocham wino