Polecamy

miody pitne piwowar

Miodosytnia Piwowar jest małą miodosytnią wytwarzającą charakterystyczne, wyjątkowe w smaku miody pitne. Specjalizujemy się w trójniakach i czwórniakach. Miodosytnia Piwowar to także pasieka, dzięki której wszystkie miody pitne wytwarzane są na bazie naturalnych, polskich miodów z obszaru chronionego Natura 2000. Nie przypadkowo miody z naszej miodosytni z roku na rok zdobywają liczne nagrody i wyróżnienia ponieważ ich charakter i smak jest wyjątkowy. Wszystkie miody z naszej miodosytni, a jakże, leżakowane są w dębowych beczkach zakupionych na stronie StareBeczki.pl a ich niepowtarzalny smak potwierdza wysoką jakość użytych beczek.

Zapraszamy – Pasieka Dziki Miód

Anna i Krzysztof Piwowar

www.dzikimiod.pl

http://www.facebook.com/PasiekaDzikiMiod

 


 

logo_euro_winStareBeczki.pl od kilku miesięcy współpracują z firmą Euro-Win 🙂

Firma Euro-Win swoją oficjalną działalność rozpoczęła ponad 10 lat temu, bo 01.05.2004 czyli w dniu wejścia Polski do Unii Europejskiej. Na początku zajmowała się głównie produkcją pras do owoców oraz handlem akcesoriami związanymi z produkcją wina i uprawą winorośli. Obecnie zaprzestaliśmy produkcji pras skupiając się głównie na handlu i imporcie. Z roku na rok firma coraz bardziej się rozwija poszerzając swój asortyment o nowe działy.

  • w 2010 roku otworzyliśmy dział  – Piwowarstwo
  • w 2012 – Wędliniarstwo Domowe
  • w 2013 – Przetwórstwo
  • w 2014 – Pszczelarstwo

adoria

Winnica Adoria jest prowadzona przez jej właściciela, Mike’a Whitney i grupę współpracowników. Mike urodził się wśród winnic Kalifornii, po czym przeprowadził się ze swoją rodziną do stan Washington w czasie, gdy winnice tego stanu zaczynały być wyzwaniem dla kalifornijskich w walce o tytuł najlepszych winnic Ameryki. W 1995 roku zamieszkał w Polsce. Jego przeznaczeniem było połączyć miłość do wina i wiedzę o nim z idealnymi warunkami południowo-zachodniej Polski. Dlatego stworzył Winnicę Adoria. Nieprzypadkowo wino Adoria jest określane przez ekspertów jako wino klasy światowej. Wybraliśmy najwyższej jakości szczepy winorośli Chardonnay, Pinot Noir i Reisling. Mike długo poszukiwał idealnego miejsca na winnicę współpracując z uznanymi w świecie specjalistami w dziedzinie winiarstwa. Półtora roku i 300 odrzuconych lokalizacji później znalazł odpowiednie miejsce ? Zachowice. Rozpoczęliśmy budowę pierwszej w Polsce winnicy na światowym poziomie. Zakupiliśmy oryginalny projekt, wybudowaliśmy winiarnię i sprowadziliśmy nowoczesne maszyny. Stworzenie winnicy i uprawa winorośli w kraju, w którym nie ma dobrej infrastruktury dla producentów wina jest niemałym wyzwaniem. W Stanach Zjednoczonych wystarczy skorzystać z przewodnika „Wines and Vines”, aby znaleźć dostawców i podwykonawców. Tutaj musieliśmy zaczynać od zera, co oznaczało podróże po całej Europie i spotkania z dostawcami sadzonek winorośli oraz urządzeń do produkcji wina.


Zapraszamy do galerii zdjęć z Malokarpatskiej Vinnej Cesty – Dni Otwartych piwnic 2012, którą można zobaczyć tutaj. Warto zapoznać się także z kalendarzem imprez na stronie organizatora – MVC.

mvc