Wino Sabat

wino sabat z beczkąJeśli interesuje Cię nasza winiarnia CELTICA i wyrabiane przez nas wino SABAT zapraszamy do naszej nowej strony  WinoSabat.pl. Oprócz degustacji i sprzedaży win naszej produkcji oraz kilku polecanych przez nas win przede wszystkim z Europy organizujemy degustacje specjalne, prezentacje win, imprezy okolicznościowe, imprezy firmowe, integracyjne, eventy, ale też małe przyjęcia rodzinne. Wszystko oczywiście przy dobrym winie i w niepowtarzalnym klimacie winiarni która mieści się w Starej Gazowni w Sobótce.

Kilka słów o winiarni Celtica i winie SABAT.

Sabat ponieważ pochodzi z winiarni domowej z Sobótki a to pierwsza nazwa tej miejscowości, kolebki polskich Celtów, którzy przynieśli na ziemie polskie umiejętność wytwarzania wina i dębowych beczek.

etykieta

 

 

Nazwa wina w drodze konkursu została wybrana przez samych mieszkańców Sobótki, którzy mięli okazję próbować tego trunku w różnych odmianach. Wina czerwone, białe i różowe w 2012 roku otrzymały certyfikat Ślężańskiego Produktu Lokalnego od LGD Ślężanie. W 2013 roku do kolekcji Sabat dołączył Miód Pitny Trójniak oraz hit sezonu, Napój winny z kwiatów czarnego bzu i rzepaku.

grzaniec celtycki

 

 

 

 

W 2014 roku eksperymentowaliśmy z powodzeniem wprowadzając na stoły Grzaniec Celtycki, mocny, aromatyczny na bazie czerwonego wina gronowego z odrobiną czarnej porzeczki. Sama czarna porzeczka w tym roku też doczeka się swojej premiery :). Nasze wina w większości przechowywane są w dębowych beczkach gdzie nabierają wyjątkowego smaku i aromatu. Z uwagi na małą ilość wytwarzanych trunków i krótką historię, najstarsze wina mają zaledwie 2 lata. Wcześniejsze, nieduże ilości, jak się domyślacie zniknęły w gardłach okolicznych mieszkańców. Więcej na www.WinoSabat.pl

g_7_20131016220336_DSC032111

sab1

sab2  sab3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

tabliczka gazownia