NOWE beczki od 30 do 225 litrów

Nowe beczki dębowe na różne alkohole. Pojemności od 30 do 225 litrów, obręcze ze stali nierdzewnej, szpunt, podstawka, wnętrze wypalone w stopniu MT+ (średnio +). Idealne beczki na koniak, whisky, bimber, śliwowicę, wino, starkę i inne destylaty.

Ceny:

Nowa beczka dębowa 30 litrów 400,00 zł

Nowa beczka dębowa 50 litrów 500,00 zł

Nowa beczka dębowa 100 litrów 870,00 zł

Nowa beczka dębowa 225 litrów 1600,00 zł (na zamówienie)

Wprowadzone od niedawna do naszej oferty beczki są całkowicie nowe, z dębiny sezonowanej na wolnym powietrzu co najmniej 3 lata. Grubość klepki ok. 23 mm, wyposażone są w podstawkę i szpunt. Wszystkie beczki mają obręcze ze stali szlachetnej (kwasoodpornej) więc są praktycznie niezniszczalne.

Beczki z nowego surowca różnią się od tych wykonywanych ze starych beczek przede wszystkim grubością klepki. Te drugie powstają przez rozebranie starych wysłużonych beczek po winie, zdjęciu 2 do 3 mm warstwy drewna z każdej strony klepki przez specjalne maszyny (frezarki 3D) i złożenie ponownie. W wyniku tej operacji klepka staje się cieńsza o kilka milimetrów i tak można poznać z jakiego surowca została wykonana. W ten sposób powstaje zupełnie nowa beczka, która co prawda wykorzystuje drewno starej beczki ale pozbawiona jest jej starego wyglądu i wyeksploatowanego wnętrza. W obliczu braku surowca i rosnących cen na dębinę jest to powszechna praktyka producentów beczek, którzy jednak nie zawsze się do tego przyznają.

Transport beczki kurierem, to koszt od 25,00 do 130,00 zł (zależy od wielkości) w dowolne miejsce Polski.

Przed pierwszym zalaniem beczki należy postępować jak  w opisie do beczek już wcześniej używanych – czytaj TUTAJ

Tabela wymiarów nowych beczek dębowych
Pojemność
[litry]
Wysokość
[cm]
Średnica max.
[cm]
Średnica min.
[cm]
5 28 23 21
10 32 27 25
20 42 36 32
30 44 38 34
50 49 45 41
100 60 56 50

 

Przykładowe wymiary beczki 225 litrów „Barrique” – najczęściej kupowanej beczki dębowej.

wymiary beczek

 

 

 

 

 

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

5 komentarzy »

 • MICHAL napisał(a):

  Witam chciałbym zamówić 100 litrową beczkę która będzie służyć do odszpuntowania piwa na różnych uroczystościach, myślę że szpunty też posiadacie ? Mam też pytanie cz na deklach robicie grawery i czy macie namiary na krany do rozlewu piwa (do odszpuntowania tej beczki )
  Z góry dzięki :
  Piwowar KASZUBSKA KORONA

 • Starebeczki (author) napisał(a):

  Generalnie zajmujemy się beczkami do i po winie. Beczki na piwo mają inną konstrukcję ale do ww. celów (krótkotrwałe przechowywanie) pewnie i nasze się będą nadawać. W profesjonalnym winiarstwie kraników się nie używa i my takowych nie posiadamy. Samą beczkę z silikonowym korkiem na górze możemy dostarczyć. Pozdrawiam.

 • łukasz napisał(a):

  Czy będą w ofercie beczki 30 litrów i mniejsze?

 • Mariusz napisał(a):

  Witam
  potrzebuję 50-60 litrową beczkę po winie do leżakowania whisky. Dobrze by było żeby beczka była po porto lub sherry ale może być madera lub jakiś mocniejszy alkohol. Co mogę u Was dostać?

 • Starebeczki (author) napisał(a):

  Witam. 60 litrową tylko nową. Nie używa się takich małych beczek do win, które Pan wymienił (sherry, madera, porto). Mam beczkę po Porto, ale 225 litrów.

Dodaj komentarz!

Serwis współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się™ na Gravatar.