Beczki używane – klasa B

4_f1_3.18_aPrezentowana tu przykładowa beczka klasy B pochodzi z Hiszpanii z okręgu Logrono, rok produkcji – 2011, materiał – dąb amerykański 100%. Beczki klasy B sprzedawane są przez nas w stanie w jakim przyjeżdżają z winnic. Nie czyszczone, nie szlifowane, mogą mieć plamy po czerwonym winie i zaśniedziałe obręcze. Beczki tej klasy nie mogą mieć pękniętych klepek. Są prawie w 100% szczelne, najczęściej nadają się do przechowywania wina lub innych trunków, ale nie są do tego w żaden sposób przygotowane.  Beczki przygotowane do ponownego zalania to klasa ENO. Idealnie nadają się natomiast do celów dekoracyjnych.
Nasze dębowe beczki pochodzą z winnic we Francji, Portugalii, Hiszpanii i Niemiec. Używane od 4 do 10 lat więc nie są to stare beczki. Jednak dla winiarzy z południa Europy beczki takie, które pracowały już najczęściej 3 lub 4 razy są zbyt wyeksploatowane (z garbników), aby dalej je używać. Wtedy trafiają na rynek wtórny czyli do nas. Można je z powodzeniem używać do przechowywania wina jeszcze przez wiele lat (nawet 50 lat!) lub innych alkoholi. Beczki zbudowane są z różnego rodzaju dębu – szypułkowego, bezszypułkowego, amerykańskiego, francuskiego zdarzają się dęby z Kaukazu, Węgier, Rumunii, Kanady i inne. Sprzedawane przez nas beczki mają najbardziej typowy wymiar i pojemność, charakterystyczny dla winiarstwa z południa Europy – Barrique (Bordeaux) 225 litrów (wysokość 95 cm, średnica max. 70 cm, średnica min. 52 cm)

 

Stan beczek jest dobry lub bardzo dobry. Niektóre bez żadnych przebarwień po winie. Nadają się nie tylko na wino ale także piwo i inne alkohole w tym wysoko procentowe. Idealne jako ozdoba pub’ów, restauracji, barów. Beczki idealne także jako ozdoba w ogrodzie. Szczelność w większości przypadków w 100%.
Zużycie beczki nie zawsze jest proporcjonalne do wieku.

Posiadamy w ciągłej sprzedaży używane dębowe beczki:

klasa C/ Najbardziej zużyte (zaśniedziałe obręcze, mocne przebarwienia po winie czerwonym w środkowej części, pociemniałe drewno itp.)

klasa B/ Średnio zużyte (lekko zaśniedziałe lub malowane obręcze, lekkie przebarwienia po winie, jasne drewno)

klasa A/ Najmniej zużyte (prawie jak nowe, czasem bez żadnych przebarwień, jasne drewno, delikatne ślady na obręczach)

klasa A+/ Beczka klasy A ale drewno beczki jest przez nas szlifowane więc wygląda jak nowa, jedynie po obręczach widać że jest używana, choć nie zawsze (czasem obręcze są malowane)

klasa DELUX/ Beczki wyglądają na nowe, mają szlifowane drewno i malowane lub czyszczone obręcze i dodatkowo wykonany piękny duży grawer winnicy z której pochodzą, zarówno na deklu jak i na części okrągłej, czasem beczka jest zabezpieczona specjalnym olejem a obręcze mogą być malowane farbą kowalską.

Beczki w 99% są po winie czerwonym wytrawnym, zdarzają się po winie białym, palone (barrique w różnym stopniu), czasem po innych rodzajach win (np. PORTO). Wszystkie nasze dębowe beczki posiadają wspaniały aromat wina, czerwone przebarwienie od strony wewnętrznej na ok. 1 mm.

Dostawy beczek dębowych po winie są zazwyczaj raz w miesiącu ale staramy się mieć w magazynie kilkadziesiąt sztuk.
Po prostej renowacji nawet te gorzej wyglądające beczki klasy C są jak nowe (4 godziny pracy).
Przykład na zdjęciach – beczka drewniana przed, w trakcie renowacji, malowanie obręczy i po renowacji.

Koszty transportu.

Beczki są zbyt ciężkie i duże aby wysyłać je inaczej niż na paletach.
Na 1 palecie mieści się max. 4 szt. ale ze względu na wagę koszty wysyłki 1 palety w dowolne miejsce Polski wyglądają następująco:

1 beczka – 180,00 zł (1 paleta 80 x 120 do 100 kg)
2 beczki – 210,00 zł (1 paleta 100 x 120 do 150 kg)
3 beczki – 240,00 zł (1 paleta 100 x 120 do 200 kg)
4 beczki – 240,00 zł (1 paleta 100 x 120 do 250 kg)

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz!

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz do wpisu.