Beczki używane – klasa A

Najpopularniejszy typ beczki dębowej sprzedawanej przez nas (90%). Uniwersalne zastosowanie, atrakcyjny wygląd, przystępna cena. Prezentowana tu przykładowa beczka klasy A pochodzi z Francji, producent Sylwein, rok produkcji – 2012, materiał – dąb francuski 80%/amerykański 20%. Beczki klasy A sprzedawane są przez nas w stanie w jakim przyjeżdżają z winnic. Nie są czyszczone, nie są szlifowane, mogą mieć nieznaczne plamy po czerwonym winie i lekko zaśniedziałe obręcze ale najczęściej wyglądają prawie jak nowe. Beczki klasy A są najczęściej z Francji i są bardzo zadbane w przeciwieństwie do beczek hiszpańskich czy portugalskich. Są w 100% szczelne, nadają się do przechowywania wina i innych trunków (doskonałe do destylatów!) jak również do celów dekoracyjnych. To najbardziej polecany przez nas typ beczki do celów enologicznych i na destylaty ale nie są do tego specjalnie przygotowywane tak jak beczki klasy ENO.

Nasze dębowe beczki pochodzą z winnic we Francji, Portugalii, Hiszpanii i Niemiec. Używane od 3 do 10 lat więc nie są to stare beczki. Jednak dla winiarzy z południa Europy beczki takie, które pracowały już najczęściej 3 lub 4 razy są zbyt wyeksploatowane (wyjałowione), aby dalej je używać. Wtedy trafiają na rynek wtórny czyli do nas. Można je z powodzeniem używać do przechowywania wina jeszcze przez wiele lat (nawet 50 lat!) lub innych alkoholi. Beczki zbudowane są z różnego rodzaju dębu – szypułkowego, bezszypułkowego, amerykańskiego, francuskiego zdarzają się dęby z Kaukazu, Węgier, Rumunii, Kanady i inne. Sprzedawane przez nas beczki mają najbardziej typowy wymiar i pojemność, charakterystyczny dla winiarstwa z południa Europy – Barrique (Bordeaux) 225 litrów (wysokość 95 cm, średnica max. 70 cm, średnica min. 52 cm)
Stan beczek jest dobry lub bardzo dobry. Niektóre bez żadnych przebarwień po winie. Nadają się nie tylko na wino ale także piwo i inne alkohole w tym wysoko procentowe. Idealne jako ozdoba pub’ów, restauracji, barów. Beczki idealne także jako ozdoba w ogrodzie. Szczelność w większości przypadków w 100%. Zużycie beczki nie zawsze jest proporcjonalne do wieku.

Beczki w 99% są po winie czerwonym wytrawnym, zdarzają się po winie białym, zazwyczaj są palone w stopniu średnim MT lub MT+, czasem po innych rodzajach win (np. PORTO, MADEIRA – bardzo drogie). Wszystkie nasze dębowe beczki posiadają wspaniały aromat wina, czerwone przebarwienie od strony wewnętrznej na ok. 1 -2 mm.

Koszty transportu. Beczki są zbyt ciężkie i duże aby wysyłać je inaczej niż na paletach.

Na 1 palecie mieści się max. 4 szt. Koszty wysyłki 1 palety w dowolne miejsce Polski znajdziesz TUTAJ.

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz!

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz do wpisu.